lavabo takip

LAVABO TAKİP SİSTEMİ

turnike
      Kullanım amacı: Lavabo takip sistemlerinin kullanım amacı kalabalık personele sahip işletmelerde, personellerin gereğinden fazla lavaboda zaman harcamasını önlemek,lavaboda geçirilen fazladan süreden katma değer elde etmektir.Bir adet sigaranın ortalama 7 dk bir kez lavaboya gidip gelmenin ortalama 12 dk olduğunu akıldan çıkarmamak gerekir!!!
      Tabiki bu sistemlerin amacı insanların lavaboya gitmelerini önlemek değildir .Asıl hedef insanların lavaboda fuzuli zaman harcamasının önüne geçmektir.
     
      Sistemin işleyiş şekli; Lavabo,wc veya sigara odalarının kapılarına takılacak elektronik kilit ve bilgisayar bağlantılı kart okuyucular sayesinde
       * Personelin lavaboda,wc'de,sigara odasında veya kapı önünde geçirdiği süreyi raporlayabilirsiniz.
       * Personele tanınan süreden fazlasını raporlayabilirsiniz.
       * Personele günlük hak verip bir günde x kez herhangi bir kapıdan geçişine izin verebilirsiniz (Örneğin; kişilere günlük mola saatleri dışında 3 kez sigara hakkı tanırsanız 4. kez kart okuyucular hakkını dolduran kişiye kapıyı veya turnikeyi açmayacaktır.)
       *Raporlamalarınızı ister adet bazında ister süre bazında alabilirsiniz, yani x kişi kaç kez kullanmış veya kaç dk kullanmış şeklinde raporlayabilirsiniz.
lavabo kontrol sistemi
parmak izli kontrol parmak izi tanıma
şifreli giriş sistemi
SİSTEMİN KURULABİLMESİ İÇİN GEREKEN DONANIM
yemekhane kontrol sistemi
kart okutma        Sistem bir kapıyı veya kapıları kontrol edecekse; Her kapıya takılmak üzere bir kart okuyucu ve bu kart okuyucuya bağlanacak harici bir okuyucu (dışarı çıkış için), her kapı için bir elektronik kilit, her kapıya kapının açıldığında kendiliğinden kapanabilmesi için kapı pompası, sistemi kontrol edebilmek için bir bilgisayar (bilgisayar özelliklerinin yüksek olmasına gerek yoktur.),cihazdan kontrol edilecek bilgisayara veya en yakın network noktasına kadar data hattı ve personele dağıtılmak üzere proximity kimlik kartları gerekmektedir.
     Sistem turnike kontrol edecekse; Bir adet bilgisayar bağlantılı proximity kart okuyucuya ve bu cihaza bağlanacak harici bir okuyucuya ihtiyaç vardır.Bu okuyucular turnike üzerine takılarak personele proximity kartlar dağıtılır.
     Sistemin kurulumu yapılmadan önce firmamız ücretsiz keşif hizmeti vermektedir.
kart okutma
elektronik kilit manyetik kilit
 

ANA SAYFA