sigara sınırlama sistemi

SİGARA SINIRLAMA SİSTEMİ

sigara kısıtlama
      Bir adet sigara içmenin ortalama 7 dk olduğunu düşünürsek,bir tekstil atölyesinde bandın ön taraflarındaki bir kişinin yerini terkedip içtiği bir sigaranın maliyetini hesap etmek, yöneticinin en doğal hakkıdır.Sigara sınırlama sistemi, tekstil gibi bant usulü çalışan firmalarda göz ardı edilemeyecek kadar zaman tasarrufu sağlar.Buna basit bir örnek verecek olursak;
      *100 kişinin çalıştığı bir firmada 60 kişinin sigara kullandığını farz edelim.Ve bu 60 kişinin ortalama günlük 10 adet sigara içtiğini varsayalım.Yani sigara kullanan bir kişi her bir buçuk saatte bir sigara içiyor! Günlük çalışma saatinin 9 olduğunu farz edelim,günlük çalışma süresince 6 sigara demektir.Siz işletmenizde öğleden önce ve öğleden sonra çay molası veriyorsunuz birde öğle yemek molası var,toplam 3 aralıkta sigara içebilir.Halbuki kişi çalışma süresince 6 adet sigara içiyor yani bunun 3 tanesini mola saatleri dışında tüketiyor!  3*7dk=21 dakika bir kişinin sigarasının maliyeti.60 kişide 21*60=1260 dk buda 21 saat demek aylık bazda toplam 21*22 işgünü=462 saat yapar.Tabi bu hesapta fazla mesaide içilen sigaralar yok!
      Kimseye sigara içme diyemeyiz ama, sigara içilen zamanları kontrol ederek hem bu tüketimin azalmasına hem zamanın daha verimli kullanılmasına fayda sağlayabiliriz.
      Sigara içme alanları ve lavabo kapılarına takılacak kart okuyucularla boşa giden zamanı kontrol edebilir bunu bilgisayardan raporlayabilir ve gereken tedbirleri alabilirsiniz. 
    
      Sistemin işleyiş şekli; Lavabo,wc veya sigara odalarının kapılarına takılacak elektronik kilit ve bilgisayar bağlantılı kart okuyucular sayesinde
       * Personelin lavaboda,wc'de,sigara odasında veya kapı önünde geçirdiği süreyi raporlayabilirsiniz.
       * Personele tanınan süreden fazlasını raporlayabilirsiniz.
       * Personele günlük hak verip bir günde x kez herhangi bir kapıdan geçişine izin verebilirsiniz (Örneğin; kişilere günlük mola saatleri dışında 3 kez sigara hakkı tanırsanız 4. kez kart okuyucular hakkını dolduran kişiye kapıyı veya turnikeyi açmayacaktır.)
       *Raporlamalarınızı ister adet bazında ister süre bazında alabilirsiniz, yani x kişi kaç kez kullanmış veya kaç dk kullanmış şeklinde raporlayabilirsiniz.
sigara kısıtlama sistemi
parmak izli sigara sınırlama sistemi parmak izli sigara kısıtlama
sigara kontrol sistemi
SİSTEMİN KURULABİLMESİ İÇİN GEREKEN DONANIM
sigara içilen sürenin takibi
       Sistem bir kapıyı veya kapıları kontrol edecekse; Her kapıya takılmak üzere bir kart okuyucu ve bu kart okuyucuya bağlanacak harici bir okuyucu (dışarı çıkış için), her kapı için bir elektronik kilit, her kapıya kapının açıldığında kendiliğinden kapanabilmesi için kapı pompası, sistemi kontrol edebilmek için bir bilgisayar (bilgisayar özelliklerinin yüksek olmasına gerek yoktur.),cihazdan kontrol edilecek bilgisayara veya en yakın network noktasına kadar data hattı ve personele dağıtılmak üzere proximity kimlik kartları gerekmektedir.
     Sistem turnike kontrol edecekse; Bir adet bilgisayar bağlantılı proximity kart okuyucuya ve bu cihaza bağlanacak harici bir okuyucuya ihtiyaç vardır.Bu okuyucular turnike üzerine takılarak personele proximity kartlar dağıtılır.
     Sistemin kurulumu yapılmadan önce firmamız ücretsiz keşif hizmeti vermektedir.
 


ANA SAYFA