yemekhane takip sistemi

YEMEKHANE TAKİP SİSTEMİ

yemekhane turnikesi
      Kullanım amacı: Yemekhane takip sistemlerindeki kullanım amacı işletmelerde,hastanelerde sosyal tesislerde... vb alanlarda yenen yemek sayısını tespit etmek,kişilere hak vererek yemek sayısını kontrol etmektir.Bu sistemler daha yaygın olarak dışardan yemek alan firmaların ödeyecekleri yemek sayısını raporlama amaçlı kurulur.
      Sistemin işleyiş şekli;Sistem, yemekhane kapısına veya yemek dağıtılan noktanın başlangıcına konulacak bir turnike üzerine takılacak bilgisayar bağlantılı bir proximity kart okuyucu,proximity kartlar ve bir bilgisayar aracılığıyla kontrol edilir.Proximity kart okuyucu yerine parmak izli terminallerde kullanılabilmektedir.Sistemde bilgisayar kontrolü istenmez ise turnikeye takılacak kontör sayıcılardan gün içerisinde yenen yemek sayısı kontrol edilebilmektedir.
      Bilgisayar bağlantılı sistemden alınabilecek raporlar;
      *Seçilen Herhangi iki tarih aralığında işletmede yenen genel yemek sayısı
      *Şirket veya bölüm bazında yenen yemek sayısı
      *Kişi bazında yenen yemek sayısını raporlayabilirsiniz.
      *Kişilere günlük veya aylık yemek hakkı verip bu haktan fazlasına müsaade etmeyebilirsiniz
      *Günler için iki zaman aralığı belirleyip bu zaman aralığı dışında yemekhane girişini kısıtlayabilirsiniz.
     
turnikeli yemekhane kontrol sistemi
parmak izli yemekhane takip sistemi parmak izi ile yemekhane takibi
kartlı yemekhane kontrol
SİSTEMİN KURULABİLMESİ İÇİN GEREKEN DONANIM
kartlı yemekhane cihazı        Sistem bir kapıyı veya kapıları kontrol edecekse; Her kapıya takılmak üzere bir adet proximity kart okuyucu, her kapı için bir elektronik kilit, her kapıya kapının açıldığında kendiliğinden kapanabilmesi için kapı pompası, sistemi kontrol edebilmek için bir bilgisayar (bilgisayar özelliklerinin yüksek olmasına gerek yoktur.),cihazdan kontrol edilecek bilgisayara veya en yakın network noktasına kadar data hattı ve personele dağıtılmak üzere proximity kimlik kartları gerekmektedir.
     Sistem turnike kontrol edecekse; Bir adet bilgisayar bağlantılı proximity kart okuyucu ve bir adet turnikeyeihtiyaç vardır.Bu okuyucu turnike üzerine takılarak personele proximity kartlar dağıtılır.
     Sistemin kurulumu yapılmadan önce firmamız ücretsiz keşif hizmeti vermektedir.
yemekhane kapı kontrolü yemekhane kontrol ünitesi
 


ANA SAYFA